icon-hamburger icon-video icon-right icon-arrow-right icon-watch icon-facebook icon-twitter icon-instagram icon-close hero-line icon-play icon-share icon-social-facebook icon-social-twitter icon-social-instagram icon-social-youtube icon-social-linkedin icon-alert icon-check icon-down icon-mail icon-pdf
Sıkça Sorulan Sorular
Yılın belirli dönemlerinde çağrılar açılıyor ve web sitemizden başvuru yapılabiliyor. Bu dönemleri kaçırmamak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
Evet, resmi olarak şirketi kurmuş olmak gereklidir.
MVP aşamasını tamamlamış ve satışa hazır olması gerekmektedir.
Evet, farklı programlardan kabul almış olmanız Migros Up'a başvurmanıza engel olmaz.
Hayır, Migros'un iş birimleriyle ortak inovasyon geliştirebilecek tüm sektörlerden girişimler başvurabilir.
Ortak inovasyon modelimiz temelde 2 şekilde düşünülebilir. Birincisi girişimin mevcut durumda başka bir sektörde/alanda çalışan ürününün/hizmetinin perakendeye adapte edilmesidir. İkincisi daha önce ürün üretmiş, satışını yapmış bir girişim ile öncelikle Migros süreçlerinde kullanılacak yepyeni bir ürün için fikir aşamasından itibaren yola çıkılır. Bir nevi prototipleme safhasını birlikte yaşarız. Her iki durumda da girişimcilerden ve Migros uzmanlarından oluşan; kendi kendine yeten bir ekip oluşturulur. Bu ekip birlikte temel seviye agile çerçeve eğitimi alırlar ve 3 ay boyunca ortak hedefe koşacakları projeyi başlatırlar. 3 ayın sonunda perakendeye adapte edilen ya da sıfırdan birlikte geliştirilen ürün hakkında iş birliğine tamam ya da devam kararı alınır. Devam kararı çıkarsa yeni bir iş birliği vizyonu ile proje büyüyerek devam eder. Sonunda ortaya yepyeni bir ürün çıkıyorsa %50-%50 bir ortaklık modeli kurgulanır.
• Agile prensiplerle çalışma ortamı,
• Tecrübeli ve işinin uzmanı Migros çalışanlarıyla birlikte çalışma imkânı,
• Ortak ürün geliştirme ve ortak patent alma imkânı,
• İş modelini perakende sektöründe gerçek müşteri ile gerçek ortamında test etme olanağı
Evet, ekip olmanın gücüne inanıyoruz. Migros Up'a başvuran girişimcilerin de ekibini kurmuş olmasını bekliyoruz.
Çağrı dönemi sona erdikten sonra 2 ila 4 hafta içerisinde demodaye seçilen girişimler Migros Up sosyal medya hesaplarından duyurulur. Demodaye kalan girişimler Migros üst yönetimi ile buluşur. Ortaya çıkan öncelikli proje konularından 3 ya da 4 proje belirlenir ve agile ekip oluşturulur.